2018-03-29

ClinicalKey Medical Education Temel Tıp Kitapları Deneme Erişimi 

Elsevier’in Textbooklardan oluşan tıp eğitimi platformu Clinical Key Medical Education, 17 Mayıs 2018 tarihine kadar deneme erişiminize açılmıştır.

ClinicalKey Medical Education Hakkında;

Öğrencilerin öğrenim sürecini bilgiye dönüştürmelerini ve çalışmalarını kolaylaştıran yeni nesil tıbbi eğitim platformudur. ClinicalKey Medical Education platformu, tıbbi literatürün en güvenilir ve kapsamlı tıp koleksiyonunu erişime sunarak, öğrencilerin ihtiyaç duydukları cevaplar ile programlarına uyumlu olarak, istedikleri zaman buluşmalarını sağlamaktadır.

  • 40 uzmanlik alanında 200’un üzerinde textbook,
  • 85.000’in  üzerinde imaj,
  • 850 in üzerinde video içermektedir.

***Erişim herkesin kendi kullanıcı adı ve şifresi üzerinden sağlanmaktadır. Kullanıcı adı ve şifre oluşturmak için aşağıdaki adımların izlenmesi gerekmektedir.

  1. Kurum ağınıza bağlanarak http://www.clinicalkey.com/meded adresinden doğrudan oturum açın. (Üniversite ağına bağlı olan bilgisayarlardan veya Uzaktan Erişim ayarları gerçekleştirilmiş bir bilgisayardan kayıt olmanız gerekmektedir).
  2. Daha sonra ekranınızın sağ üst köşesinde bulunan “register” yazısına tıkladıktan sonra kişisel profilinizi oluşturun. “Study Tools” içindeki ek kullanım özellikleri ile kullanımınıza başlayınız.
  3. Üniversitemiz aboneliği bulunan “Clinical Key” veri tabanında şifre belirlemiş olan kullanıcılarımız Clinical Key şifreleri ile giriş yapabilirler.

Kayıt hakkında video için tıklayınız.

Mobil aplikasyon;

Öğrenciler, ister çevrimiçi ister çevrimdışı ihtiyaç duydukları tüm içeriğe diledikleri her yerden erişebilmektedirler. Study Tools içinde okumak, not almak ve çevrimdışı çalışmak için Study Tools ClinicalKey MedEd aplikasyonunu iOS ve Android mağazanızdan indirebilirsiniz.Deneme erişimi suresince Offline okuma imkanı bulunmaktadır.

Kullanım hakkında videolar;

Study Tools

Study Tools içinde not alma

Arama yapma (Search)

Kitap içinde işaretleme (highlights, bookmarks)

 

Erişim adresine veritabanları linkinden deneme erişimlerini tıklayarak ulaşabilirsiniz.