2016-02-18

Urkund İntihal Engelleme Yazılımı Aboneliği (Tez, Proje, Ödev, vb. için )Üniversitemiz tarafından abonelik gerçekleştirilen “URKUND İNTİHAL ENGELLEME YAZILIMI” tüm akademisyenlerimizin kullanımına sunulmuştur.

Kullanımı son derece basit olan Urkund Yazılımında, hocalarımız urkund arayüzünde yer alan ve *.nku@analysis.urkund.com ile biten web adresini öğrenciyle paylaşması, öğrencinin de ödev,tez,proje vb. çalışmasını mail ekine yükleyerek okunabilir formatta *.nku@analysis.urkund.com adresine göndermesi yeterli olmaktadır. İntihal sonucunu hocalarımız urkund arayüzünden alabileceklerdir.

Yararlı Bilgiler;

  • İntihal (kopya) tespiti ve engellenmesini sağlamak amacıyla geliştirilen internet tabanlı bir servistir. Tez, proje, ödev ve belgelerdeki kopyacılık oranının otomatik olarak tespiti için kullanılmaktadır.
  • Eğer Urkund’ u e-posta yoluyla kullanıyorsanız, kontrol edilmesi istenen doküman uygun dosya formatından gönderilmelidir. E-postaya kopyalanıp yapıştırılmış veya direk olarak e-postaya yazılmış doküman da analiz edilecektir.
  • G-mail veya Msn kullanıldığı zaman, dosyanın bir bağlantı aracılığı ile yüklenebilir olarak değil de ek olarakgönderildiğinden emin olunuz.
  • Urkund en yaygın 12 word proses formatını desteklemektedir: .DOC. DOCX. SXW. PPT. PPTX. PDF. TXT. RTF. Html. Htm. WPS. ODT
  • PDF/A formatında olup sadece okunabilir olarak işaretlenen dosyalar Urkund tarafından kontrol edilmez.
  • Eğer öğrenci dokümanı yanlış formatta yüklediyse, örneğin “essay.% & @” veya “My_assignment.xxx”, o kişi Urkund’ dan bu doküman analiz edilemez diye bir hata mesajı alacaktır. Bu e-posta ekteki dokümanla birlikte eğitimciye iletilmeyecektir.
  • Bir e-postaya birden fazla doküman eklemek mümkündür fakat biz her e-posta da bir doküman gönderilmesini öneriyoruz.
  • Eğer spam filtresi kullanıyorsanız ve Urkund’ dan gelecek tüm e-postaları alabilmek istiyorsanız, urkund.com veya urkund.se domainlerini güvenlidir diye belirtmeniz gerekmektedir.

 

Urkund Hızlı Başlangıç Kılavuzu

Web Inbox Hızlı Kullanım Kılavuzu

Urkund Analiz Hızlı Kullanım Kılavuzu

 

Erişim adresine veritabanları linkinden ulaşabilirsiniz.