2019 YILI KİTAP İSTEKLERİ

              Üniversitemiz akademik personelimizin ve öğrencilerimizin eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerinin daha çok yayınla desteklenmesi amacıyla Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Merkez Kütüphanesi ve birim kütüphanelerimiz için 2019 yılı kitap alımı yapılacaktır. Bu alıma esas olmak üzere akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimiz gereksinim duyduğu kitaplar için istekte bulunabileceklerdir.

       Kitap isteklerinizi aşağıda belirtilen kriterler dikkate alınarak, Excel formatında doldurup yayın listesini kurumsal e-posta adresinizden kutuphane@nku.edu.tr adresine 22 Mart 2019 Cuma günü mesai bitimine kadar ulaştırmanız gerekmektedir. Bu tarihe kadar iletilen formlardaki öncelik sırasına göre yazılan kitap istekleri, bütçe imkanları dahilinde ilk sıradan başlamak üzere kitap alım listelerimize eklenecektir.

            *2018 Yılında talep edilen kitaplar için alımlar tamamlanmış, fakat rafların yeterli olmaması nedeniyle henüz kütüphanemizde kullanılma sunulamamıştır. Bu sorunun çözümü ile ilgili çabalarımız devam etmekte olup, yeni alınan yayınların en kısa sürede raflardaki yerini almasına gayret gösterilmektedir. 2018 Yılında alımı tamamlanmış kitapların listesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://kutuphane.nku.edu.tr/kutuphane/dosya/2018_yili_satin_alinan_kitap_listesi.pdf

**Kampüs dışından gelen kitap talepleri, ilgili Fakülte/Yüksekokul da asgari şartları taşıyan kütüphane (otomasyon, personel, raf sistemi, vb) bulunması durumunda, bu kitaplar alım sonrası ilgili birim kütüphaneye devredilecektir.

KRİTERLER:

  1. İstekte bulunmadan önce yayının Merkez Kütüphanede mevcut olup olmadığını Merkez Kütüphane web sayfasında bulunan Katalog Tarama linkinden tarayınız.
  2. Kitap isteklerini öncelik sırası ile yazınız.(Kitap Alım Listeleri her bölüm için ilk sıradan başlayarak bütçe dahilinde oluşturulacaktır).
  3. Yayın bilgilerini (Özellikle İSBN numaralarını) doğru ve eksiksiz yazınız.
  4. Kitap istek formalarını aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.
  5. İstek formları 50 kitap olarak ayarlanmıştır. Taleplerinizin 50 kitabı aşması durumunda aşağıdaki linklerden yeni form indirerek devam edebilirsiniz. Öncelik sırası önemli olduğundan devam etmiş olduğunuz forma 2,3,4,… şeklinde numara vermeniz gerekmektedir.